Компанијата АОМА
Компанијата АОМА
Топ 10 производители на филер за хијалуронска киселина во светот
ЗА АОМА
Водечки производител на хијалуронска киселина OEM/ODM
Водечки производител на хијалуронска киселина OEM/ODM
● За да се задоволат сите ваши производствени потреби
● Над 21 година искуство во производството
● Успешно приспособено за 580 брендови
● Време на производство OEM/ODM: 2-3 недели

ЗА OEM/ODM
напредна опрема за производство
Напредна опрема за производство
● Автоматско вакуумско полнење
● Машина за затка од Германија OPTIMA
● Стерилизатор од типот на ормар со две врати од Шведска GETINGE
● Агилентен HPLC, UV, Shimadzu GC, Malvern реометар итн.

ЗА ЛАБОРАТОРИИ
нашите производи Филер со хијалуронска киселина
Решение за мезотерапија
Повеќекратни ефекти
● подмладување на кожата ● белење на кожата ● раст на влакна ● растворање маснотии ● губење на тежината ● стимулирање на колагенот
 
Пакување од највисоко ниво на Медикл
● Ампули со висок боросиликат 
● Силиконски капак со високо ниво на алуминиумски преклоп
Повеќе производи
Мезотерапија
Нашите производи Филер со хијалуронска киселина
● Суровината од хијалуронска киселина чини 45.000 долари/кг.
● шприц и игла од компанијата B&D
● Медицински PET блистер и хартија Tyvek од DuPont САД
● Добијте ја најчистата вода за инјектирање за производство

● Дермален филер преку 27 обратна осмоза
Повеќе производи

За AOMA

Специјалисти за истражување на клетки и хијалуронска киселина

Основана во 2003 година, AOMA CO., LTD. е комбинат за производители и тргување со 21 годишно искуство во производството, посветено е на Дермални полнила, раствор за мезотерапија Производи , Мезотерапија со PDRN, Медицински квалитетни производи за нега на кожа, Служба за CTO во индустријата за медицинска естетика, приспособете ја вашата приватна етикета.
 
Сега AOMA CO., LTD.се рангира меѓу првите 10 кинески производители и еден од водечките производители на индустријата за натриум хијалуронат гел во светот, кои се извезуваат во повеќе од 120 земји низ светот, како што се: Европската унија, САД, Колумбија, Мексико, Бразил, Русија, Казахстан и Ирак.Помогнавме на повеќе од 580 брендови за прилагодување.
0 +
Години

Основана

0 +
+

Земја извозник

0 +
+

Прилагодени брендови

Зошто да изберете AOMA Factory?

Зошто да изберете AOMA Factory?
 • 2003
 • 21
 • 3
 • 580


 • ЛОГО-ПРИСТАПУВАЊЕ


   

  ЛОГО-ПРИСТАПУВАЊЕ01
   

  ЛОГО-ПРИСТАПУВАЊЕ02
   
  ЛОГО-ПРИСТАПУВАЊЕ03

   
  КАПАЦИТЕТ-ПРИСТАПУВАЊЕ03
   
  ЛОГО-ПРИСТАПУВАЊЕ05
   
 •  
  ФОРМУЛА-ПРИСТАПУВАЊЕ

   
  ФОРМУЛА-ПРИСТАПУВАЊЕ01
  + Лидокаин
   
  ФОРМУЛА-ПРИСТАПУВАЊЕ02+ PDRN
  ФОРМУЛА-ПРИСТАПУВАЊЕ03+ PLLA ФОРМУЛА-ПРИСТАПУВАЊЕ04+ Семаглутид ФОРМУЛА-ПРИСТАПУВАЊЕ05+ Семаглутид
 •  
  КАПАЦИТЕТ-ПРИСТАПУВАЊЕ
  Ампули
   
  КАПАЦИТЕТ-ПРИЛАГОДУВАЊЕ01Ампули КАПАЦИТЕТ-ПРИЛАГОДУВАЊЕ02BD 1ml 2ml 10ml 20ml Шприцеви
  КАПАЦИТЕТ-ПРИСТАПУВАЊЕ03Вијали    
 •  
  ПАКУВАЊЕ-ПРИЛАГОДУВАЊЕПрилагодување на пакувањето
   
  ПАКУВАЊЕ-ПРИЛАГОДУВАЊЕ01
  Приспособување на пакувањето
  ПАКУВАЊЕ-ПРИЛАГОДУВАЊЕ02Прилагодување на пакувањето
  ПАКУВАЊЕ-ПРИЛАГОДУВАЊЕ03Приспособување на пакувањето ПАКУВАЊЕ-ПРИЛАГОДУВАЊЕ05Прилагодување на пакувањето ПАКУВАЊЕ-ПРИЛАГОДУВАЊЕ04Приспособување на пакувањето

Избрани производи

2ml Derm Lines Forehead Lines Дермален филер за вбризгување на хијалуронска киселина Филер за усни со хијалуронска киселина
2ml Derm Lines линии на челото Дермален филер хијалуронска киселина за инјектирање Филер со хијалуронска киселина Филер за усни
20ML суб-кожа бифазен зајакнувач на кожа Филер за тело за вбризгување вкрстено поврзано дермално полнење со хијалуронска киселина
20ML Суб-Skin Biphasic Skin Booster Body Filler Injection Cross-linked Dermal Filler со хијалуронска киселина
 Цена на големо 2ml Филер за витални фини линии против брчки Хидратантна кожа на лицето солза преку хијалуронска киселина Дермален филер
Цена на големо 2ml Vital Fine Lines Filler Anti ...
2ml Deep Lines Nose Lift Инјекција со хијалуронска киселина Филер за усни натриум хијалуронат
2ml Deep Lines кревање на носот со хијалуронска киселина инекција ...
1ml Deep Lines Nose Lift Acido Ialuronico Filler Injection Дермален филер вкрстено поврзан со хијалуронска киселина зајакнувач на кожата

Изложба изложба

Специјалисти за истражување на клетки и хијалуронска киселина.
  +86-13042057691            
  +86-13042057691
  +86-13042057691

Запознајте го AOMA

Лабораторија

Категорија на производ

Блогови

Авторски права © 2024 AOMA Co., Ltd. Сите права се задржани. Мапа на сајтотПолитика за приватност .Поддржано од leadong.com
Контактирајте не